ALMUS - ARTOVA - BAŞIÇİFTLİK - ERBAA - NİKSAR - PAZAR - REŞADİYE - SULUSARAY - TURHAL - YEŞİLYURT - ZİLE - 0216 419 60 80
  " Sıladan Gurbete , Gurbetten Sılaya "
ABONE İÇİN
0216 419 60 80

İSTATİSTİKLER

19 kategori altında, toplam 492 haber bulunmaktadır.

Bu haberler toplam 1573821 defa okunmuş ve 1413 yorum yazılmıştır.

Sağırlar Köyü gecesi dolu dolu geçti

Kategori Kategori: HABERLER | Yorumlar 0 Yorum | Okunma 4114 Okunma | Yazar Yazan: HABERCİ | 27 Şubat 2012 22:59:56


Almus ilçesine bağlı Sağırlar Köyü Dernek Yönetimi tarafından düzenlenen dostluk ve yardımlaşma gecesinde birlik ve beraberlik mesajları verildi.


Sancaktepe Doğanlar Düğün Salonunda gerçekleşen geceye yöre dernek başkanları ve yöneticileri, siyasi parti temsilcileri ve çok sayıda işadamı katıldı. Gecenin sunuculuğunu, her zaman etkili sahne sunumuyla aynı köyden olan Şenol Yabansu yaptı. Geceyi başarılı bir şekilde yöneten Yabansu, klasik gece sunumları yerine kendi sesiyle de katkı yaparak geceyi daha da renkli hale getiren isim oldu. Seslendirmiş olduğu birçok türkü ve kendi yazmış olduğu şiirleri okuyarak davetlilerden büyük alkış aldı. Gecenin ilerleyen bölümünde dernek yönetim kurulu davetlileri selamlamasıyla birlikte gecenin anlam ve önemine binaen konuşma yapan Dernek Başkanı Oral Korkmaz dernek olarak zor imkânlar içersinde birçok başarıya imza attıklarını belirterek, “Herkesin bildiği gibi Sağırlar Köyü coğrafi konum ve nüfus açısından küçük bir köy. Dernek olarak yaptığımız çalışmalarla birçok projeyi hayata geçirmeyi amaçlamaktayız. Bu gece burada Cem Evimizin restorasyonu için sizlerin anlamlı destek ve bağışlarınızı bekliyoruz. Sosyal yardımlarımız, sportif ve kültürel birçok faaliyetlerimizi devam ettiriyoruz. Ayrıca bu etkiliklerimizi yaparken bizleri maddi ve manevi olarak yalnız bırakmayan değerli işadamı dostlarımız ve dernek üyelerimize teşekkür ederim hepinize iyi eğlenceler diliyorum”dedi. Ardından Tokat Dernekler Federasyon Başkanı Sefer Duran konuşma yaparak, Tokatlılar olarak İstanbul'da ciddi temsil sorunu olduğunun altını çizerek, siyasi alanda bürokrasideki Tokatlı boşluğu nedeniyle hemşerilerimiz sorunlarını dile getirmekte, duyurabilmekte zorlandıklarını ifade etti.  Geceye misafir olarak katılan Almus Gölgeli Kasabası Belediye Başkanı Salih Aykut konuşmasında, Tokat il, ilçe, belde ve köy derneklerinin bu oluşumlara destek verip katılmaları gerektiğini dile getirerek dernek yönetimine başarılar diledi.  Gecede derneği yardım amaçlı çekiliş ve bağış kampanyaları düzenlendi. Ardından yöresel sanatçımız Murat Akkaya, Seda Yıldız, Grup Ses birbirinden güzel türkülerle davetlilere unutulmaz bir akşam yaşattılar. Sosyal dayanışmanın en güzel örneklerinin yaşandığı gece birlik ve beraberlik mesajlarıyla son buldu.

 | Puan: 1 / 1 Oy | Yazdyrylabilir SayfaYazdır

Yorumlar


Henüz Yorum Yazılmamış

Yorum YazınKalınYtalikAltçizgiliLink  
Simge Ekle

    

    

    

    
Arama ARAMA