ALMUS - ARTOVA - BAŞIÇİFTLİK - ERBAA - NİKSAR - PAZAR - REŞADİYE - SULUSARAY - TURHAL - YEŞİLYURT - ZİLE - 0216 419 60 80
  " Sıladan Gurbete , Gurbetten Sılaya "
ABONE İÇİN
0216 419 60 80

İSTATİSTİKLER

19 kategori altında, toplam 492 haber bulunmaktadır.

Bu haberler toplam 1556047 defa okunmuş ve 1413 yorum yazılmıştır.

Ayvalı Köyü Derneği'nin örnek projesi

Kategori Kategori: ARŞİVDEKİ HABERLER | Yorumlar 3 Yorum | Okunma 4424 Okunma | Yazar Yazan: HABERCİ | 12 Haziran 2008 17:51:46

Zile İlçesine bağlı Ayvalı Köyü Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği yaptığı çalışmalarla diğer derneklerimize örnek olmaya devam ediyor. 
Zile İlçesine bağlı Ayvalı Köyü Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği yaptığı çalışmalarla diğer derneklerimize örnek olmaya devam ediyor.

Sosyal ve kültürel anlamda üyelerini bilinçlendirmeye yönelik faaliyetlere önem vererek günümüzün teknolojik gelişmelerini üyelerin hizmetine sunuyor. Dernek merkezi İstanbul Sultanbeyli ilçesinde bulanan Zile Ayvalı Köyü Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Dernek yönetimi, eğitim, sosyal ve kültürel faaliyetlerin düzenli ve rantabl şekilde yapılmasını sağlamak amacıyla kültür merkezi kurdu. Geçtiğimiz aylarda yapılan genel kurulla Dernek Başkanlığı görevini alan işadamı Bilal Ünal, çok kısa sürede derneğin faaliyetlerine kattığı yeniliklerle sivil toplum örgütlülüğüne örnek olacak çalışmalar ortaya koydu. Derneğin lokal anlayışını kahvehane kültüründen çıkaran Başkan Bilal Ünal, tüm teknolojik imkanları ve akademisyenleri halkı bilinçlendirmek adına seferber ediyor. Derneklerin üyelerine verdiği hizmetleri rantabl hale dönüştürmeyi amaçlayan dernek kısa zamanda büyük yol kat ettiğini ortaya koydu.

Geçtiğimiz günlerde düzenlenen törenle açılışı gerçekleşen Zile Ayvalı Köyü Derneği Kültür Merkezi temiz, ferah ve teknolojik donanımıyla herkesin beğenisini topladı. Yoğun katılımın gözlendiği açılış törenine Sultanbeyli Belediye Başkanı Alaattin Ersoy, Kaymakam Kaya Çıtak,  MHP Sultanbeyli İlçe Başkanı ,siyasi parti temsilcileri, dernek başkanları, işadamları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Kültür Merkezinin açılışının ardından konuşma yapan Dernek Başkanı Bilal Ünal, “Derneğimizin lokalini kahvehane kültürünün dışına taşıyarak üyelerimizin bilinçlenmesi kağıt, okey gibi bir takım alışkanlıkların dışında bu mekanda toplamak istedik. Kültür merkezimizde her alanda kurslar ve her yaştan insanın gelip kendini geliştireceği ve gelenlerin iyi zaman geçirebileceği şekilde hazırladık. Bu eserle üyelerimize belli zamanlarda sağlık, eğitim, iş, ekonomi gibi birçok alanda seminerler düzenlemeyi amaçlamaktayız. Konusunun uzmanı her akademisyenlerle Kültür merkezimizde halkımıza brifing  verdireceğiz. Hanımlara, gençlere ve çocuklara yönelikte birçok sosyal projelerimizi yine bu çatı altında gerçekleştireceğiz. Dernek olarak amacımız üyelerimize en güzel hizmeti verebilmek. Bu hayırlı hizmeti yapmamızda emeği geçen herkese teşekkür ediyor, bu mekânın derneğimize, üyelerimize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum.”dedi.

Sultanbeyli Belediye Başkanı Alaattin Ersoy hayırlı olsun dileklerini iletirken gurbet diye tabir edilen İstanbul’da hemşeri birlikteliğini önemsediğini söyledi. Başkan Ersoy, “Sivil örgütlülüğün özellikle Tokatlılar da çok yaygın olduğunu görüyorum. Bu güzel hizmetten ötürü dernek başkanımızı ve yönetim kurulu üyelerini tebrik ediyorum.”diye konuştu.

Sultanbeyli Kaymakamı Hemşehrimiz Kaya Çıtak yaptığı açıklamada, hemşehri derneklerinin etkin olan çalışmalarından duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Tokat’ın çok sayıda il, ilçe, belde ve köy derneklerinin olduğunu biliyorum. Bunların aralarında etkin olan dernekleri kutluyorum. Ayvalı Köyü derneğimizin anlamlı çalışmasını destekliyor ve başarılı çalışmalarının devamını diliyorum.”dedi.

Gazetemize dernek çalışmaları hakkında açıklamalarda bulunan Başkan Bilal Ünal, dernek başkanı olarak ilklere imza atacağını, yapacağı çalışmalarla sivil toplum örgütlerinin içinde örnek dernek olacaklarını söyledi. Başkan Ünal hizmete açılan mekânda kitap okumak isteyenlere kütüphane, bilgisayar, toplantı yapılabilecek oturma düzeniyle üyelerine hizmet vereceklerini belirterek, “250 metrekare kapalı alana sahip temiz ferah bir ortam hazırladık. Dernek üyelerimiz ağırlıklı olarak Sultanbeyli’de ikamet etmekteler. 105 üyeye sahip derneğimiz köyümüzün sorunlarına da yardımcı olmaya çalışmaktadır. Milletvekillerimiz seçimler öncesi sık sık ziyaret ettikleri ve bitirilmesi yönünde vaatte bulundukları Zile – Alaca yolu ile köy yollarımız hala yapılamadı. Sizlerin aracılığı ile yetkililere seslenmek istiyorum. Yol gibi önemli ve elzem bir hizmetin yıllarca bitirilememesine bir mana veremiyorum. Zile-Alaca yolu bölgeye büyük canlılık katacağı gibi orada yaşayan halkımızın yaşantısı büyük ölçüde kolaylaştıracaktır. Dernek olarak bu çalışmaların takipçisiyiz. Yönetim kurulumuzdaki arkadaşlarımızla üyelerimize en iyi hizmeti sunabilme gayreti içersindeyiz. Teknolojinin tüm imkânlarını derneğimize kazandırmaya, sivil toplum örgütlerinde ilk olacak çalışmalar yapmaya devam edeceğiz.”diye konuştu.

 

 | Puan: 9,2 / 11 Oy | Yazdyrylabilir SayfaYazdır

Yorumlar

mithat öztürk { 03 Ekim 2009 12:13:30 }
slm dernek görün tülerini izlyemiyorum neden bilgilerinizi arz ederim        saygılarımla
mithat öztürk { 05 Şubat 2009 20:16:15 }
sayın ayvalı köyü der negi başrılarını kutlarım
mustafa öztürk { 28 Haziran 2008 12:55:03 }
kıbrısta askerlik yapan mustafa öztürkten dernek yönetim kurulu başkanı sayın bilal ünal ve diyer üyelere yaptıkları çalışmalardan dolayı gurur duyuyorum ve yeni çalışmalrının devamı nı diler kendilerine çok teşekür ediyorum
Diğer Sayfalar: 1.

 

Yorum YazınKalınYtalikAltçizgiliLink  
Simge Ekle

    

    

    

    
Arama ARAMA