ALMUS - ARTOVA - BAŞIÇİFTLİK - ERBAA - NİKSAR - PAZAR - REŞADİYE - SULUSARAY - TURHAL - YEŞİLYURT - ZİLE - 0216 419 60 80
  " Sıladan Gurbete , Gurbetten Sılaya "
ABONE İÇİN
0216 419 60 80

İSTATİSTİKLER

19 kategori altında, toplam 492 haber bulunmaktadır.

Bu haberler toplam 1555986 defa okunmuş ve 1413 yorum yazılmıştır.

Yolüstü Kasabası Derneği renkli etkinliklere imza atıyor

Kategori Kategori: ARŞİVDEKİ HABERLER | Yorumlar 1 Yorum | Okunma 2278 Okunma | Yazar Yazan: HABERCİ | 05 Kasım 2010 23:07:56

Reşadiye ilçesine bağlı Yolüstü Kasabası Derneği yaptığı sosyal ve kültürel etkinliklerle çalışmalarından söz ettirmeye devam ediyor.

Geçtiğimiz günlerde dernek öncülüğünde gençlerden oluşan 12 takım ile Yolüstü Gençlik 1. Halı Saha Futbol Turnuvası start aldı. Turnuva öncesi kahvaltılı toplantıda bir araya gelen gençler birlik ve beraberlik mesajları verdiler. Ünlü spor yazarı Ali Sami Alkış’ında davet edildiği kahvaltılı toplantıda futbol ve Anadolu Takımları konuşuldu. Dernek Başkanı Cafer Akça toplantıda yaptığı selamlama konuşmasında bu sene ilki yapılan etkinliğin devam edeceğini bu tür sosyal faaliyetlerin çeşitlendirilerek süreklilik kazanmasını sağlayacaklarının altını çizdi. Başkan Akça, “Derneğimizin daha ileri ve sosyal gücünün artırılması için gençlerimizi derneğimizin faaliyetlerine katmak, onların sosyal ve kültürel anlamda kazanılmasını önemsiyor ve bu anlamda faaliyetlerimizi çeşitlendiriyoruz. Derneğimiz öncülüğünde bağlama kursumuz ve sportif faaliyetimiz futbol turnuvası ile çocuklarımızı da unutmayarak onlara Hüseyin Goncagül ve ekibinin derneğimizde oynayacağı tiyatro gösterisi düzenlemekteyiz. Bu tür kültürel ve sosyal etkinliklerimizle gençlerimiz arasındaki iletişimi sağlamak onları derneğimizin çatısına katmayı amaçlamaktayız. Yaptığımız bu sportif faaliyette gençlerimizin ilgisi bizi daha da çok mutlu etti ve bizleri bu tür faaliyetlerin periyodik olarak yapmamızı gösterdi. Futbol centilmenlik işidir gençlerimizden bu turnuvayı centilmence tamamlamalarını istiyorum.”diye konuştu. Ardından Spor Yazarı Ali Sami Alkış yaptığı konuşmasında Anadolu Takımları için 3 büyüklere karşı verdiği mücadeleyi ve yaşadığı zorlukları anlattı. Alkış, 3 lig takımlarının kurulduğu dönemlerde tek kendisinin Anadolu Takımlarına destek verdiğini onların sorunlarını sürekli gündeme getirdiğini belirterek, “Bugün siz gençlere baktığımda Anadolu takımlarında oynayan çocuklar aklıma geldi. Onların sizler kadarda imkânları yoktu. Bu gün onların birçoğu büyük kulüplerde top koşturmaktalar. Derneğin bu organizasyonundan dolayı tebrik ediyor tüm takımlara başarılar diliyorum.”dedi. Ardından turnuvanın yapıldığı halı sahaya giden takımlar guruplarına göre ilk maçlarını oynadılar. Dernek Başkanı Cafer Akça turnuva maçının ilk startını topa vurarak başlattı. Dernek çalışmalarıyla ilgili açıklamalarda bulunan Başkan Akça, “Geleneksel hale gelen ve yoğun katılımla yaptığımız piknik etkinliğimizin dışında başka bir etkinlik yapmıyorduk. Yönetim kurulumuzla sosyal ve kültürel faaliyetlerimizi çeşitlendirmek ve yaygınlaştırmayı düşünerek, futbol turnuvası, tiyatro etkinlikleri ve bağlama kursumuzu başlattık. Bu etkinliklerimiz gençlerimizden büyük ilgi gördü. Gösterilen alakadan bizlerde memnun kalarak faaliyetlerimizi sıklaştırarak ve çeşitlendirerek devam edeceğiz.”dedi.
 | Puan: 10 / 2 Oy | Yazdyrylabilir SayfaYazdır

Yorumlar

Mustafa Altın { 11 Kasım 2010 11:34:53 }
Değerli Salih Bey ve Erol Bey kardeşler,
Öncelikle sizlere teşekkür ederim.Çünki basın yayın helede yerel tarzda çok zor ve meşakkatli bir görevdir.Siz bu görevi tüm zorluklarına rağmen başardınız ve bölgemizin dışarıya açılan penceresi uzaklardan duyulan sesi oldunuz.
Başarılarınızın devamını dilerken derneğimiz faaliyetlerini sayfalarınıza taşıdığınızdan dolayıda ayrıca teşekkür ederim.Derneğimiz sizleri tüm faaliyetlerinde misafir etmekten onur duyacaktır.
Mustafa Altın.
Diğer Sayfalar: 1.

 

Yorum YazınKalınYtalikAltçizgiliLink  
Simge Ekle

    

    

    

    
Arama ARAMA